צילום אדריכלי - לימודי אדריכלות
צלמים   צילום מקצועי
אודות הסטודיו הדפסה על קנבס תמונות לסלון


לימודי אדריכלות

החלטתם שאתם רוצים ללמוד אדריכלות. מהן דרישות הקבלה של לימודי אדריכלות? מה נדרש מכם במהלך לימודי אדריכלות? והאם אתם רוצים ללמוד אדריכלות בארץ או בחו"ל? האם אתם רוצים ללמוד לתואר או שמא אתם מעוניינים להיות הנדסאי אדריכלות?

אלו שאלות מאד מקיפות וכדאי להתחיל לקבל תשובות זמן רב לפני שתרשמו ללימודים בפקולטה המתאימה או במוסד לא אקדמי המעניק תעודת מקצוע של הנדסאי אדריכלות.

איפה לומדים את המקצוע של הנדסאי אדריכלות?
מה זה הנדסאי אדריכלות? הנדסאי זה מתעסק בתכנון ובבניה של מבנים עד גובה של ארבע קומות בלבד יחד עם הפעלת שיקולים הנוגעים לסביבה החיצונית של הבניין ואף פנים הבית. במסלול זה לומדים עקרונות תכנון, תכנון אדריכלי, תורת הבניה, חומרי בניה, שרטוט אדריכלי ממוחשב, תכנון אקלימי ובניה ירוקה הם מקצת הנושאים הנלמדים בתחום זה.

בארץ ניתן ללמוד לתואר של הנדסאי אדריכלות במספר מכללות, כולל אורט ישראל, שנקר, בית הספר להנדסאים ולטכנולוגיה ספיר וגם בבית הארצי להנדסאים בקריית הטכניון.


לימודי אדריכלות בחו"ל

האם ללמוד אדריכלות בחו"ל? כשחושבים על כך דמיוננו מפליג למחוזות רחוקים עם בניינים מרהיבים המושכים תיירים רבים מדי שנה כמו הטאג' מאהל, הבניינים של גאודי והקולוסאום. אולי אתם תהיו האדריכלים שתבנו את יצירות המחר שתיירים יתבוננו בהם בהשתהות ותדהמה על יכולות האדם להתגבר על מגבלות פיזיות?

תוכלו ללמוד אדריכלות באיטליה, באוסטרליה, בבריטניה, ברומניה, באוסטריה, בקנדה, בספרד או במקום אחר שאתם חולמים עליו או יציעו לכם. לא כל הבניינים היפים כבר נבנו. תוכלו להיות בין אלו המתכננים את הבניינים של העתיד והזדמנות לעצב האדריכלות של המחר. מפתה נכון? אז איך מתחילים?

ישנן אוניברסיטאות מובחרות בעולם המציעות לימודי אדריכלות בשיטות לימודים המתקדמות בעולם, במרכזים ידועים בבניינים המרשימים שלהם ברחבי העולם וללמוד עם מרצים בכירים בתחום זה. 

השאלה היא מדוע לבחור לימודי אדריכלות בחו"ל?
תשובה אחת היא שקל יותר להתקבל לתחום זה בחו"ל מאשר בישראל. לשם השוואה שכר הלימוד באיטליה זול בהרבה מזה הנדרש מסטודנטים בישראל ומעניק רמה גבוהה יותר של לימודי אדריכלות מצד שני. שיקול נוסף עבורכם לבחור ללמוד לימודי אדריכלות בחו"ל היא ששבוע העבודה קצר יותר ותוכלו לשלב ביתר קלות עבודה ולימודים (במידה ויש לכם ויזת תלמיד המעניקה לכם אפשרות לעבוד מספר שעות בשבוע). תלמדו עם סטודנטים מרחבי העולם, תחשפו לתרבויות שונות. תיהנו מהזדמנות מיוחדת ללמוד, לעבוד ולחיות בחו"ל. וגולת הכותרת היא: לימודי אדריכלות בחו"ל מוכרים בארץ (בדקו ברשות להשכלה גבוהה האם המוסד בו אתם מתכננים ללמוד בו מאושר על ידי רשות זאת).
 

אודות הסטודיו
צילום מקצועי |  מפת האתר